Pakume

Ristipalo Pansionaat asub Põlvamaal, Räpinast 1,5 km kaugusel, looduskaunis kohas Peipsi järve ja Võhandu jõe läheduses. Ootame Ristipalo Pansionaati inimesi, kes ei suuda ise igapäevaelu toimingutega hakkama saada ja vajavad ööpäevaringset hooldust ning juhendamist. Teenuse osutamisel lähtume hooldus- ja kõrvalabi vajadusest (vähene, ulatuslik ja täielik) hooldusplaani alusel.

Igapäevane tegevus Ristipalo Pansionaadis arvestab meie elanike võimeid, oskusi ja ootusi. Meeleolu tõstmiseks ja vaimse tervise turgutamiseks korraldatakse majas kontserte ja näitusi.

Pansionaadis on:

 • asjatundlik ja hooliv personal;
 • puhas ja kodune keskkond;
 • kergliiklustee Pansionaadi lähistel;
 • õdede konsultatsiooni võimalus;
 • privaatsed puhkenurgad, televiisori vaatamise võimalusega;
 • kohapeal valmistatud tervislik ja mitmekülgne toit;
 • raamatukogu värskete ajalehtedega;
 • kasutuses pesumaja teenus;
 • kord kuus jumalateenistus;
 • saadaval teenused – maniküür, pediküür, juuksur, massöör;
 • au see tähtpäevade tähistamine (sünnipäevad ja pühad).

Eluruumid

Ristipalo Pansionaadi maja koosneb kahest osast (A ja B tiib), kus on ühe-, kahe- ja kolmekohalised toad. A-maja tiiva ühes osas on enamjaolt voodikesksed kliendid, kus toad on sisustatud selliselt, et hooldajatel oleks mugav hoolealustega läbi viia hooldustoiminguid. A-maja teises  osas on hubased üheinimese toad.  A-maja tiivas on lift ja ka treppidest käimise võimalus.  B-maja  tiivas on klassikaliselt sisustatud ühe- või kaheinimesetoad koos pesuruumi ja WC-ga. Igal korrusel on puhkenurk koos televiisori vaatamise võimalusega. Kokkuleppel võib Ristipalo Pansionaati kaasa võtta oma isiklikku mööbilt ja teisi sisustuselemente, mis aitavad luua kodutunnet.  

Ühisruumid

Ristipalo majas on küllaldaselt ruumi külaliste vastuvõtuks. Kohandatud on spetsiaalne ruum külaliste toaks. Kliendid saavad kasutada raamatukogu ja laenutada tuppa erialakirjandust. Majas on oma köök ja söögisaal, kus pakutakse maitsvaid ja mitmekesiseid toite. Pansionaadis on olemas tänapäevased abivahendid, et majas ja õues vabalt ringi liikuda.

Väliskeskkond

Pansionaadi läheduses on kergliiklustee, mis viib valla keskusesse Räpinasse. Ristipalo Pansionaadi elanikud armastavad teha värskes õhus jalutuskäike. Kergliiklusteele jalutama minnes on võimalik majast laenutada rulaatorit või käimiskeppe. rada on varustatud pinkidega, et teha sobivaid puhkepause. pansionaadi tagahoovis on väike aiaga piiratud ala, kus on võimalik istuda, külalisi vastu võtta või hoopis kaasklientidega jutustada.

Asutuste info

Sotsiaalministeeriumi, Õiguskantsleri Kantselei, Sotsiaalkindlustusameti kontaktid:

https://www.oiguskantsler.ee/et/ametkond

https://www.sm.ee/kontakt

https://sotsiaalkindlustusamet.ee/kontakt

Üldhooldusteenuse kvaliteedijuhis:

https://sotsiaalkindlustusamet.ee/sites/default/files/content-editors/Sotsiaalteenused/Kvaliteet/valjaspool_kodu_osutatava_uldhooldusteenuse_kvaliteedijuhis.pdf